Únor 2014

Suchdolský masopust - 15.2.2014 - 15 - 18 hodin 

Zveme vás na masopustní rej na Suchdole, přidejte se k Lišce a pojdte tam s námi.  
Masopustní průvod půjde v sobotu 15. února po 15. hodině ze Suchdolského náměstí kolem základní školy, Brandejsova statku na Holý vrch, kde se setká s průvody z Roztok a Únětic.

V 15 hod. budou na Suchdolském náměstí předány maškarám klíče od Suchdola, ztvární se příběh O statečném suchdolském lidu a průvodem za zvučné kapely se vydáme k základní škole a dále na náves před Brandejsův statek, kde by měl být klíč od maškar vykoupen zpět. Pokračovat se bude kolem Starosuchdolské hospody a kolem Palpostu k Trojanovu mlýnu na Holý vrch, kde se kolem 17 hod. všechny tří průvody setkají. V čele průvodu půjde principál, který ponese suchdolskou masopustní standardu, šašek který se přidá k roztocko-únětickému králi a královně.

Hlavní myšlenkou masopustu bude Legenda o suchdolském lidu, který se  nebál, statečný byl, když bojoval s okupujícím nepřítelem. Na pomoc jim přilétli draci, kteří jim podali pomocnou ruku a lid vstal, svolal vojsko - draky, koně, prase a pustlili se do boje. Leč nepřítel byl to silný, šlo to ztuha, ale naštěstí přišla vzpura - slepičky od suchdolské kapličky a svým silným kdákáním vyhnaly nepřítele.. a to je konec legendy! Tímto příběhem plyne poučení, že si máme navzájem pomáhat, nehněvat se na sebe, nejevit nezájem a hlavně mějme rádi zvířata, ať je to drak, kůň či slípka...

Tak vzhůru na Holý vrch, kde tanec, muzika a pálenka čeká nás, brzo přijde čtyřicetidenní půst, proto je třeba posílit se a oslavit masopust!!!
Těšíme se, že masopustní průvod podpoříte tradičně krásnými maskami, či námi zvolenými draky, koni, prasaty či slípky, hudebními nástroji, řehtačkami, bubínky a dobrou náladou.