Lysolajské babí léto

07.09.2011 00:14

 

Lysolajské babí léto

Lysolajští sousedé, kteří zavítali na slavnost Lysolajské babí léto, určitě nelitovali. Tento víkend opravdu přálo počasí, sluníčko nás provázelo po oba dny. Na připravovaný sportovně kulturní víkend v Lysolajích jsem se těšila, Liška pomáhala s přípravami a tak jsem byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Příjemně mě překvapila účast na petangovém turnaji "První vyhození", do petangu jsem se zamilovala na první pokus a i nedělní program s pohádkou od Divadélka Romaneto byl povedený a přilákal hodně sousedů. Soutěž o Nejlepšího lysolajského zahradníka byla báječná. Vystavené květiny, napečené koláče, zavařeniny, Lysolajské víno, stůl byl bohatý a vše vypadalo velmi lákavě a pěkně.

Naše mateřské centrum Liška připravilo výtvarnou dílnu, kde si mohly děti vyrobit loutku princezny nebo prince a také vyzkoušet na obrázku Pejska a kočičky kouzelné fixy Blendypens od Agentury Abelo. Děkuji Radce, Śárce a Lence, které se staraly o děti v Houslích, zájem o dílnu byl velký. Děkuju Lence, že se převlékla za Slepičku a dětem pomohla najít cestu na Pohádkovou procházku, kterou připravila Míša Císařová. Na procházce pohádkovou krajinou Lysolaj děti prolezly pavoučí sítí, splnily další úkoly po cestě, od Prince dostaly meče, u Kočičky pověsily prádlo, u Pejska proskákaly v pytlích přes kameny, Vodník v nádrži svezl děti člunem ke svým hrnečkům a potom hasily požár hadicí. Procházka končila v Houslích, každé dítě dostalo malý dárek. Pak se zpívalo, šermovalo, pekly se buřty, povídalo se. Povedený program v neděli doprovázeli celé odpoledne skvělou muzikou Docenti. Odcházeli jsme unavení, ale spokojení, už se těšíme na další petangový turnaj a chystanou podzimní Drakiádu. Sledujte náš kalendář, určitě u dalších akcí nebudeme chybět.

Zdraví Liška Marcela

Navštivte na Picasa fotogalerii ze slavnosti Lysolajské babí léto.

Kalendář akcí

Černá hodinka v listopadu

14.10.2011 18:26
3. listopadu od 16 hodin - Černá hodinka v Lišce Černá hodinka v Lišce

Podzimní bazar v Lišce proběhl

24.09.2011 00:15
  22.9.2011 - Proběhl Podzimní bazar v Lišce Bazar v MC Liška 22. září 2011 Děkujeme všem prodejcům i nakupujícím, kteří přišli na podzimní bazar do Lišky. Na výběr byly krásné věci pro malé i větší děti, pro větší slečny krásné oblečení, hračky a...

Rozloučení s létem

03.08.2011 00:06
Mateřské centrum Liška bude pomáhat při přípravě akce Rozloučení s létem, které se bude konat 3.4.9.2011. Bližší informace v Lysolajském zpravodaji a na plakátech obce.

MC Liška pokračuje v září

01.07.2011 17:15
Přejeme všem rodičům a hlavně dětem pěkné prázdniny, děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na vás po prázdninách. Začneme již 5. září. Přijďte, těšíme se na vás.

Den otců s Liškou a Rybičkou v Houslích

21.04.2011 20:53
Den otců v Houslích - fotogalerie V blogu najdete, jak to bylo Poznámka: Svátek Den otců je součástí kampaně Sítě mateřských center.      

V Lysolajském zpravodaji pravidelně

27.02.2011 16:48
V Lysolajském zpravodaji budeme pravidelně uvádět pozvánky na naše  akce. Děkujeme za bezplatné poskytnutí prostoru pro náš program.