21. března Jak jsme vítali jaro s Liškou - fotky

Vítání jara s Liškou

Jak jsme stopovali lišku - Fotogalerie

Jak jsme stopovali Lišku

Sešly jsme se první březnový den u dětského hřiště, byl krásný slunečný den. Pozdravily jsme se, většinou jsme se znaly, tak jsme chvíli povídaly a čekaly, kdo ještě přijde. Sešla se nám pestrá smečka dětí různého věku, byly trochu zklamané, že je zavřené hřiště, ale těšily se, co se bude dít. 

Nejdřív jsme zjišťovali, jakou má Liška barvu a hledali stopu, kterou nám mohla zanechat. Děti přišly s tím, že oranžová je ta správná barva a že by mohla vést jako stopa k cíli. Našly oranžové fáborky a tak jsme se po nich vydali. Sluníčko nás hřálo do tváří, děti je lovily cestou, hledaly další, maminky si povídaly a pomáhaly menším dětem dohnat starší děti,až jsme došli k místu, kde liška přeběhla močál po kamenech. Děti měly přeskákat po kamenech jako liška, kameny představovaly papíry na zemi a tráva představovala močál. Všechny děti přeskákaly, nikdo se neutopil a vydali jsme se dál.

Procházkou jsme došly až k hasičárně a byl čas na perník a čaj o páté. V herně si děti pohrály s hračkami, odpočinuly si a občerstvily se. Maminky si daly kávu a povídali si.

Na stole byly připravené základy liščích masek a maminky s dětmi si z trhaných kousků bílého papíru dotvářely originální tvář s černými fousků. Lišky se dětem moc povedly.

Vše probíhalo v klidu a v pohodě, děti se pěkně bavily, hrály a pracovaly a maminky si povídaly. Pak jsme si pohráli na koberci, lištičky jsme si vyfotily, sbalily koberec a byl čas se rozloučit.

Více fotografií najdete ve fotogalerii

 

 

 

 

Novinky

Liška na Facebooku

15.01.2014 23:15
Liška je na Facebooku Pokud si kliknete na Líbí se mi, můžete vidět novinky, budeme tam sdílet pozvánky na akce, divadla, dílny a jiné věci.